Gönülden Sesler Durağı Projesi Hayat Buldu

Gönülden Sesler Durağı Projesi Hayat Buldu

15.03.2019 652

Şehit Hasan Kaya KAİHL öğrencileri

“Gönülden Sesler Durağı” ile

ruhunuza dokunmaya geliyor.

 

            Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen Gençlik Projeleri kapsamında Şehit Hasan Kaya Proje Kız İmam Hatip Lisesi Öğretmenlerinden Aslıhan Demirel ve Selda Tüccar’ın yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Gönülden Sesler Durağı” projesi bugün düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.


15-03-201915-03-2019

 

           
Şehit Hasan Kaya Proje Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri Beyzanur Yaşaroğlu, Dıljin Ada, Meryem Koca ve Zeynep Sude Ergün’ün oluşturduğu gençlik grubu, hastanelerin bekleme salonlarında, kemoterapi merkezlerinde, huzur evlerinde vb. yerlerde insanların kaliteli vakit geçirebilmeleri için kullanılmak üzere bir edebiyat otomatı ürettiler. Şiir ve hikaye dinlenebilen otomat için gerekli olan yazılım, dizayn, programlama ve tasarım ayrıca seslendirilen tüm edebi eserler Proje koordinatörleri gözetiminde  proje gençlik topluluğu  ve 27 kişilik bir öğrenci grubu tarafından insanların ruhlarına dokunmak amacıyla yenilikçi bir fikir olarak topluma kazandırıldı. 

15-03-201915-03-2019

 

          

 Darıca Kaymakamı Sn. Ömer KARAMAN, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İsmail OĞUZ, Darıca İlçesi Şube Müdürleri, Sn. Alpaslan ŞAHİN, Sn. Veysi GÜLTEKİN, Sn. Mehmet ŞEN, Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Sn. Köksal TURAN, Darıca Gençlik Merkezi Müdür Sn. Hikmet TATOĞLU Gençli ve Spor Bakanlığı Kocaeli Proje Kontrolörü Sn. Gülşah ÇAVUŞ Darıca ilçesi Kurum müdürlerinden oluşan kalabalık bir toplulukla Şehit Hasan Kaya Proje Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü Sn. Musa Kartal’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, katılımcıların otomata ilgileri büyüktü.  

 15-03-201915-03-2019